MotoRail Kızılağaç Kampı

 

Facebook’ta İnterRail Türkiye grubunun alt gruplarından olan, MotoRail Motosikletli Gezginler grubunun kuruluş yıl dönümü olması dolayısıyla 01.04.2017 ve 02.04.2017 tarihleri arasında Kırklareli’nin Vize ilçesine Bağlı Kızılağaç Köyü civarında bulunan “Çiftdereler” mevkinde kamp gerçekleştirdik.

Kamp için 1 nisan cumartesi sabahı İstanbul’da kapalı olan havanın açmasını dileyerek yola çıktık fakat malesef yol boyunca hava soğuk ve kapalıydı. İstanbul’dan kamp alanına ortalama 170-180 km mesafede bulunan kamp alanına soğuk nedeniyle yolda sık sık mola vermek durumunda kalarak ulaştık.

O kadar soğuk yedikten sonra ilk iş kendimizi hazır yakılmış ateşin önüne atmak oldu 🙂

Biraz ısındıktan sonra çadırımızı kurduk ve ateş üzerinde saç tavada yapılmış mis gibi kamp menemeninden atıştırdık. 🙂

Kamp yaptığımız bölge ormanın içerisinde ve yanından dere akan muhteşem bir konumda insanı cezbedici bir yer.

Gün boyunca muhabbet, sohbet gelenler gidenler derken normal zamanlardaki mesai saatlerinin geçmeyişine inat, kamp alanındaki saatler su olup giderken kamp alanına akşam çöktü.

Gecenin gelmesi ile kamp alanında hava daha da serinledi ve sabaha kadar soğuktan kesik kesik uyumaya çalıştım kah uyuduk, kah üşüyüp uyandık uyumaya çalıştık. :/

Pazar günü kahvaltı ettikten sonra arkadaşlar ile vedalaşıp yola çıktık, hava pazar günü nispeten daha sıcaktı ve İstanbul’a kadar keyifli bir sürüş ile İstanbul’a varış yaptık. İstanbul’a vardıktan sonrası pek keyifli sayılamazdı zira İstanbul’un trafiği, karmaşası halkalı civarlarında merhaba dedi.

Kızılağaç kamp alanına gitmek için;

İstanbul’dan yola çıkacaklar için Çatalca’dan Çerkezköy, Saray, Vize istikametine doğru gidip Kırıklareli Vize ilçesine ulaştıktan sonra Kıyıköy tabelası takip edilmesi gerekmektedir.  Bu yol üzerinde Kömür Köy’ü geçtikten sonra Kıyıköy istikametine devam etmeyip Kızılağaç yolundan devam edilip Kızılağaç köyünü beş kilometre geçtikten sonra sol tarafta bulunan ufak “Kamp” tabelasından sola girmek gereklidir. Kamp tabelasına kadar olan yol asfalt, kamp tabelasından sola döndüğünüz yol ise stabilize orman yoludur bu yoldan yaklaşık üç kilometre gidildikten sonra kamp atabileceğiniz bölgeye varılmaktadır.

Kamp Alanı Hakkında Bilgiler:

  • Kamp alanında tesis bulunmamaktadır.
  • Telefon şebekeleri çekmemektedir (en son telefon çeken nokta orman yolunun başlangıcı)
  • Tuvalet bulunmamaktadır.
  • İçme suyu olarak dere suyunun akar kısımlarından faydalanılabilir.
  • Alışveriş için Vize ilçesinden bütün ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz yine de Kızılağaç köyünde bakkal bulunmaktadır.
  • Çevrede özellikle dere yatağında yakacak bolca kuru odun, çalı çırpı bulunmaktadır.
  • Bahar aylarında hava sıcaklığa İstanbul’a göre 3-4 derece düşük olmaktadır hava koşullarına uygun ekipmanla gitmek faydalı olacaktır.

Kamp alanından biraz fotoğraf;

Evet kampı BİM sponsorluğunda yaptığımız doğrudur 😀

Izgarada neymiş sen hele sucuğu dala geçirerek pişirip ye. 🙂

“Ateş yükseliyor Atları salın, ipleri çözün…”

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir