Yuvacık Barajı Gezisi

Günümüzde her modern köle olan birey gibi hafta içinde çalışmanın karşılığı olan iki günlük hafta sonu tatilinde yapacaklarını planlayan ben, genellikle uzun uzun düşünürdüm nereye gitsek nereleri gezsek? Kamp mı yapsak turlayıp eve mi dönsek? gibi bir sürü soruyu. Bu hafta pek öyle olmadı iş yerinden bir arkadaşım CBF600 ünü sattıktan sonra nihayet kararını Honda VFR 800 Crossrunner’da kıldı ve cumartesi günü bayiden motoru teslim aldı. Tabi motoru teslim almadan pazar günkü rota için plan belli oldu benimde uzun zamandır görmek istediğim bir yere Kocaelinin İzmit ilçesinde bulunan Yuvacık Barajına giderek hem rodaj hem gezi yapmayı planmış olduk.

Pazar sabahı saat 10:00 civarında yola koyulduk TEM’de Mehmetcik Vakfı Tesislerinde çay içmek için ufak bir mola verdik. İstanbul Anadolu yakasının daimi buluşma yerlerinden biri olan tesiste yine bir grup motosikletli vardı.

Yuvacık Barajına Nasıl Gidilir?

Mehmetcik Vakfından sonra varışa kadar mola vermedik Yuvacık barajına nasıl gidilir diye aratıldığında genellikle otobandan izmit batı yönüne doğru çıkın diye tarif ediliyor fakat izmit batı çıkışından çıkıldığı zaman izmitin içine girip trafikte takılabilirsiniz bunun yerine biz izmit otogar çıkışından çıkarak yuvacık yönüne doğru giderek izmit içine girmeden yuvacık barajına ulaştık.

Vardıktan sonra ilk olarak hedefimizde kahvalı etmek vardı, Şelale restorant adlı mekana girdik kahvaltımızı burda yaptık hizmet ve kahvaltı güzeldi, ama asıl güzel olan yanı mekanın her tarafından gelen şarıl şarıl su sesleri insanı son derece rahatlatıyor.

Kahvaltıdan sonra kahve içmek için başka bir yere geçtik ve kahvaltı üstü kahvemizi yine su kenarında yudumladık.

Baraj kenarına kurulmuş çok sayıda tesis ve kamp alanı mevcut.

Kahvenin ardından biraz baraj kenarında turladık, yolda bazı arkadaşların değişik selamlarını aldık. 🙂 ve ufaktan İstanbula dönmek için yola koyulduk.

Yuvacık Barajı Gezisinden biraz fotoğraf.

 

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir